محمد رحیمی مدیسه

دغدغۀ قلبی امروز من، طب اسلامی ایرانی است؛ به آن بپردازید. مقام معظم رهبری

محمد رحیمی مدیسه

دغدغۀ قلبی امروز من، طب اسلامی ایرانی است؛ به آن بپردازید. مقام معظم رهبری

۳۱ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

زمانی که دچار افت ناگهانی فشار خون شده اید موارد ذیل جهت درمان اورژانسی توصیه می گردد:
۱- مقداری چای دارچین میل نمایید تا به سرعت تاثیر آن را در بالا بردن فشار خونتان مشاهده نمایید برای این کار با توجه به این که تهیه دم نوش از چوب دارچین مقداری زمانبر است و در لحظه اورژانس ممکن است تهیه دم نوش از چوب دارچین موجب صرف زمان گردد، توصیه می شود از پودر دارچیناستفاده نمایید و مقداری از پودر آن را داخل آب جوش ریخته، بعد از چند دقیقه که دم کشید با عسل شیرین کنید و میل نمایید.
۲- مصرف نمک دریا باعث تعدیل در فشار خون می گردد، اگر دارچین دم دست نبود و امکان مصرف آن را نداشیتد، مصرف مقدار نمک دریا می تواند برای رفع افت فشار خون نافع باشد.
۳- مصرف شربت زنجبیل و عسل نیز برای بالا بردن فشار خون مفید می باشد.
لازم به ذکر است افرادی که دارای مشکل پایین بودن فشار خون می باشند (نه این که به صورت ناگهانی فشارشان افت کرده باشد)، باید مواد غذایی سرد را با مصلحاتشان میل نمایند و همچنین مصرف گوشت گنجشک در دراز مدت در رفع مشل افت فشار خون آنها مفید بوده و فشار خون را بالا می برد.
در بین گوشت ماکیان، گوشت کبوتر فشار را پایین می آورد، لذا برای افراد دارای فشار خون مصرف این گوشت توصیه می شود.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۷ ، ۱۸:۵۱
محمد رحیمی مدیسه
دفع مضرت آن به بوییدن صندل و کافور و گلاب باید کرد و دست و رو به گلاب یا آب سرد باید شست و غذاهای لطیف سبک مثل آش غوره یا آلوچه یا جو یا ماش تناول باید کرد وسینه و دل به صندل و گلاب طلایه (مالیدن) باید کرد و شربت های ترشی که مثل انار و زرشک و سیب ترش و آلو و تمرهندی و غوره پخته باشند باید آشامید.
والله اعلم!
گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۷ ، ۱۸:۵۰
محمد رحیمی مدیسه
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: استعمال سیگار عامل میلیون‌ها مورد حمله قلبی و سکته مغزی است.
درحالیکه ارتباط بین استعمال سیگار و برخی انواع سرطان‌ها شناخته شده است، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد آگاهی کافی در مورد تاثیر دخانیات بر سلامت قلب انسان وجود ندارد.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: از سال ۲۰۰۰ استعمال سیگار به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده، اما همچنان بسیاری از مردم عادت به مصرف سیگار را ترک نکرده‌اند. مصرف دخانیات سالانه در جهان به فوت بیش از هفت میلیون انسان منجر می‌شود که حدود ۸۹۰ هزار نفر از آنان به دلیل استنشاق دود سیگار جان خود را از دست می‌دهند.
طبق اعلام این سازمان، دانش کافی در مورد خطرات مختلف استعمال دخانیات وجود ندارد. همچنین بسیاری از مردم نمی‌دانند که نزدیک به نیمی از آمار قربانیان سیگار به دلیل بیماری‌های قلبی-عروقی از جمله حمله قلبی و سکته مغزی است.
به گزارش ژاپن تودی، “تدروس آدهانوم قبریسوس” – دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: بیشتر مردم از تاثیر استعمال سیگار در ابتلا به انواع سرطان‌ها و بیماری‌های ریوی اطلاع دارند، اما نمی‌دانند دخانیات موجب بیماری قلبی و سکته مغزی می‌شود.
منبع: تیتربرتر
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۷ ، ۱۸:۴۷
محمد رحیمی مدیسه
اماحیوانیه قوتی است که با انبساط و انقباض قلب و شرائین نسیم موافق را گرفته، لخارهای دخانیه (دودمانند) را از قلب دفع کند. و حرکات خوف و غضب نیز از اوست.
اما نفسانیه بدو قسم : مدرکه ومحرکه تقسیم میشود .
مدر که به قوای ظاهری و باطنی تقسیم میگردد قوای ظاهری پنج نوعن هستند: شنیدن، دیدن، بوئیدن، چشیدن و بسودن .
و قوای باطنی نیز پنج نوعند: حس مشترک؛ خیال، متصرفه، وهم و حافظه. حس مشترک قوه ئی است که تمام صور محسوس پیوسته با ویند و محل آن اول بطن مقدم دماغ است .
خیال قوه ئی است کهٔ آنچه را از صور محسوسات، بحس مشترک آمده باشد پس از نهفته شدن اثر آنرا نگاه میدارد و محل آن آخر بطن مقدم دماغ است. متصرفه قوه ئی است که در صور محسوسه و معانی آنها به ترکیب و تفصیل تصرف می نماید، مانند تخیل انسان دو سر و انسان بی سر، و
محل آن اول بطن میانه دماغ است .
📚منبع: قانونچه در طب، ص۱۶،تالیف محمود بن محمد بن عمر چغمینی.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۷ ، ۱۸:۴۵
محمد رحیمی مدیسه
✅اما مصوره آنست که نقشه اعضا و شکل دادن بدان ها از اوست .
🔻اما خادمه بچهار قسم : جاذبه، ماسکه، هاضمه و دافعه منقسم میگردد.
خلقت جاذبه برای جلب نفع است و ماسکه برای نگاهداری مواد تا قوا تصرفاتی را که لازم است در آنها مرعی دارند و هاضمه تا را
غلظ کردن، غذا را بقوام  شایسته در آورد و دافعه تا مواد غیر لازم را از بدن رفع نماید.
📚منبع: قانونچه در طب، ص۱۵،تالیف محمود بن محمد بن عمر چغمینی.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۸:۴۴
محمد رحیمی مدیسه