محمد رحیمی مدیسه

دغدغۀ قلبی امروز من، طب اسلامی ایرانی است؛ به آن بپردازید. مقام معظم رهبری

محمد رحیمی مدیسه

دغدغۀ قلبی امروز من، طب اسلامی ایرانی است؛ به آن بپردازید. مقام معظم رهبری

۲۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

شک نیست که احتیاج حیوانات به هوای معتدل بیش از احتیاج به دیگر چیزهاست، زیرا که اگر یک نفس هوا نه به اعتدال است مزاج فاسد می شود.
هوایی که طبع صحیح به اعتدال آن حکم کند، مدد روح می شود. چنانچه جالینوس گفته که: “هوا غذای روح می شود”؛ به آن معنی که در قلب با خون لطیف مختلط می گردد و زود نضج می یابد و روح حیوانی حاصل می شود و هوای معتدل تسکین حرارت دل کند در نفس کشیدن؛ و بخارها و فضله ها از روح و دل دفع می کند در نفس زدن.
والله اعلم!

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت
۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۷ ، ۱۷:۰۵
محمد رحیمی مدیسه
مضرت هوای سرد غلیظ کردن و بستن است.وبه سبب این،حرارت اصلی در اندرون جمع می کند وتقویت هضم و نضج می کند اولأ و اگر زیاده می شود،حرارت می نشاند و گاه متعفن می سازد و به هلاک می انجامد و مضرت ها در بدن سرد و تر بیشتر است و اگر مفرط است در بدن های تر ظاهر اعضا می بندد و عفونت پیدا می کند و آثار گرمی عَفِنی مثل تلواسه(بی قراری و نا آرامی) و اضطراب پیدا می شود و در مطلق بدن به سبب نشاندن روح،خوره و افتادن روح پیدا می شود.

دفع مضرت آن زود به فور برسند دوای بستگی اندام،حمام گرم است و روغن های گرم مثل روغن شبت و روغن بابونه و دلاکی و غمازی کردن;واگر در آب گیاه های گرم مثل اکلیل الملک و بابونه جوشانیده باشند بهتر باشد.
۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۷ ، ۱۷:۲۶
محمد رحیمی مدیسه
اگر قسمتی از بدن شما بر اثر زمین خوردن یا برخورد با جسم سختی دچار ضرب دیدگی شد، درمان ذیل جهت تسکین درد و بهبود زخم حاصله توصیه می شود:

اقاقیا، صبر زرد، سورنجان، ماش و گل ارمنی را کوبیده و با آب برگ مورد که تازه آغشته کرده اید در محل کوبیدگی بمالید.
بدین وسیله درد فوراً ساکت شده و سوراخی که در نتیجه آن بوجود آمده فوراً جوش می خورد.
۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۷ ، ۱۷:۲۴
محمد رحیمی مدیسه
سُدَّه (Obstruction): گرفتگی بینی. بیماری است که به بینی استوار شود و صاحب آن نفس نتواند زد. گرفتگی خیشوم و آن چیزی است که حبس می شود نفس در داخل و مانع نفوذ شیء از حلق به بینی و از بینی به حلق می شود. (از بحر الجواهر) منعی که در مجرای غذا واقع شود تا فضول عبور نتواند کرد (ناظم الااطباء) (Intestinal.O) و گاه باشد که علت (علت بول خون و شکافتن رگی درکلیه) سده باشد (ذخیره…).
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۷ ، ۲۰:۱۴
محمد رحیمی مدیسه
نتایج یک مطالعه نشان می دهد که تنفس هوای آلوده همچون چاقی موجب افزایش فشارخون می شود.
به گزارش گروه علمی ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، این نتیجه حاصل بزرگترین مطالعه ای است که تاکنون در جهان در خصوص اثرات انتشار سوخت فسیلی بر سلامت انسان انجام شده است.
سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که آلودگی هوا در حال «از بین بردن سلامت انسان» است و فعالان محیط زیست نیز دودهای دیزلی را بزرگترین فاجعه بهداشت عمومی توصیف کرده اند.
در این مطالعه جدید که به ریاست محققان دانشگاه دوسلدورف انجام شد، اثرات آلودگی هوا و سروصدای ترافیک بر ۴۱ هزار نفر در پنج کشور اسپانیا، آلمان، نروژ، سوئد و دانمارک برای ۹ سال بررسی شد.

هیچ یک از این افراد در زمان آغاز تحقیق پرفشاری خون نداشتند اما در طول اجرای این مطالعه، بیش از شش هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کردند که به این بیماری مبتلا شده اند و یا شروع به مصرف دارو برای پایین آوردن فشار خون خود کرده اند.
محققان با بررسی وضعیت شرکت کنندگان در مطالعه، متوجه شدند احتمال ابتلا به فشارخون بالا در افرادی که در آلوده ترین قسمت های یک شهر زندگی می کردند، در قیاس با افرادی که در مناطق کمتر آلوده ساکن بودند، بیشتر است.
به گفته محققان، این خطر همانند این است که فردی با شاخص عادی توده بدنی دچار اضافه وزن شود.

علاوه بر این، سر و صدای ناشی از ترافیک عامل دیگری برای ابتلا به فشارخون بالا است و این مطالعه نشان داد ساکنان مناطقی که متوسط سطح سروصوای شبانگاهی در آن مناطق ۵۰ دسی بل –به اندازه سطح گفت و گو در یک خانه—است. در قیاس با ساکنان مناطقی با سطح سر و صدای ۴۰ دسی بل—مانند یک کتابخانه–، شش درصد بیشتر در معرض احتمال ابتلا به فشارخون بالا هستند.
به گفته محققان براساس یافته تازه ترین پژوهش، سر و صدای ناشی از ترافیک و آلودگی هوا هر یک به طور مستقل با پرفشاری خون ارتباط دارد و احتمال دارد هر یک از این دو عامل به صورت متفاوت بر بدن تأثیر بگذارند.
به عبارت دیگر، ممکن است تاثیر آلودگی هوا بر قلب و رگ های خونی و از طریق ایجاد التهاب و مختل کردن سیستم عصبی باشد اما سروصدا به سیستم های عصبی و هورمونی آسیب بزند.

منبع: ماهنامه عسل درمانی/ شماره ۱۶/ تابستان ۹۵
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۷ ، ۱۴:۳۳
محمد رحیمی مدیسه